Hyresindex (2025=100) och genomsnittliga kvadratmeterhyror efter Område, Finansieringssätt, Antal rum, Kvartal och Uppgifter
UserManualScreenReader_Result_Text
| Hyresindex (2025=100) och genomsnittliga kvadratmeterhyror efter Kvartal, Område, Finansieringssätt, Antal rum och Uppgifter |
| 2026Q1 | |
| |
| |
| 100,4 |
| Enrumslägenhet | 100,5 |
| Tvårumslägenhet | 100,4 |
| Fri finansierad | |
| 100,1 |
| Enrumslägenhet | 100,2 |
| Tvårumslägenhet | 100,1 |
| Statligt stöd | |
| 101,2 |
| Enrumslägenhet | 101,4 |
| Tvårumslägenhet | 101,2 |
| Huvudstadsregionen | |
| |
| 100,3 |
| Enrumslägenhet | 100,2 |
| Tvårumslägenhet | 100,3 |
| Fri finansierad | |
| 99,8 |
| Enrumslägenhet | 100,0 |
| Tvårumslägenhet | 99,8 |
| Statligt stöd | |
| 101,4 |
| Enrumslägenhet | 101,5 |
| Tvårumslägenhet | 101,4 |
| Övriga Finland (Hela landet utan Huvudstadsregionen) | |
| |
| 100,5 |
| Enrumslägenhet | 100,6 |
| Tvårumslägenhet | 100,5 |
| Fri finansierad | |
| 100,3 |
| Enrumslägenhet | 100,4 |
| Tvårumslägenhet | 100,2 |
| Statligt stöd | |
| 101,1 |
| Enrumslägenhet | 101,3 |
| Tvårumslägenhet | 101,1 |